Nauki i Sztuki – 123 | Przedszkole oraz Żłobek | – Zalasewo / Swarzędz

kUCHNIA

Gotujemy świadomie, zdrowo i świeżo

To kolejny punkt, dla którego warto wybrać Żłobek i Przedszkole 123 Nauki i Sztuki!​ Zdrowa, urozmaicona i pełna składników odżywczych dieta dzieci to podstawa w​ naszej placówce – na tym polu nie ma dla nas kompromisów ani miejsca na​ negocjacje 🙂 Nie tylko wspieramy rozwój dzieci dzięki zdrowym jadłospisom, ale i​ robimy co możemy, aby kształtować dobre postawy żywieniowe, budować​ zdrowe nawyki, pokazywać nowe smaki, inspirować i zachęcać do​ eksperymentów.

Dieta opracowana przez specjalistów

Zdrowo gotujemy, a posiłki podawane dzieciom przez cały dzień są odpowiednio​ zbilansowane do ich potrzeb i wieku – wszystkie nasze jadłospisy są ustalane​ przez dietetyka dziecięcego z dużym doświadczeniem. Nic dziwnego, że nasze​ maluchy rosną jak na drożdżach 😉

Gotujemy zdrowo

Ograniczone smażenie, mało cukru, niewiele soli. Mięso? Tylko dobrej jakości,​ dwa razy w tygodniu – chcemy, aby Wasze dzieci pokochały również warzywa,​ także te strączkowe. Słodziki? Znamy i korzystamy z lepszych niż cukier.​ Urozmaicona, zdrowa dieta to podstawa naszej kuchni. Jadłospis na ten tydzień?​ Sprawdź go w naszej placówce.

Bez glutenu, bez laktozy, wege?

Nie ma problemu Jesteśmy otwarci na różne potrzeby żywieniowe naszych podopiecznych.​ Wszystkie potrawy przygotowane przez naszą kuchnie są zdrowe i​ pełnowartościowe, a do tego uwzględniamy indywidualne potrzeby Twojego​ dziecka, nie zapominając o alergiach. A Ty o nic nie musisz się martwić!

Pijemy wodę!

Woda + ziołowe herbatki od czasu do czasu. To napoje, które podajemy naszym​ dzieciom, szczególnie zachęcając ich do picia w upały. U nas nie ma soczków i​ dosładzanych kompocików – tego możecie być pewni!

Edukujemy o jedzeniu

Warsztaty Kuchcikowo – pełne zabawy i wspólnego gotowania remedium na​ każdego niejadka. Nauka samodzielnego jedzenia, opowieści o witaminach i​ składnikach odżywczych, wiedza o zdrowiu – staramy się budować świadomość​ żywieniową Młodego Pokolenia. I chętnie angażujemy w to rodziców,​ przygotowując tygodnie „bez słodyczy” i inne akcje, które promują zdrowe​ odżywianie u naszych podopiecznych 😉

Wyprawka?

Wcale jej nie potrzebujesz. Śliniaczki, sztućce​ Masz pytania? Wątpliwości?​ Skontaktuj się z nami! 🙂