Nauki i Sztuki – 123 | Przedszkole oraz Żłobek | – Zalasewo / Swarzędz

Nasza kadra

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Pedagodzy naszego przedszkola pracują z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Zajęcia odbywają się w małych grupach w celu lepszego poznania dziecka przez nauczyciela, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w spotkaniach metodycznych, kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych oraz studiach podyplomowych.

Pani Jagoda

Przedszkole

Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, jak również studia z zakresu polityki zarządzania oświatą. Zawsze ceniłam sobie zdobywanie nowych doświadczeń. W tym celu aktywnie uczestniczę w szeregu szkoleń, kursów oraz konferencji oświatowych. Priorytetem w mojej pracy zawodowej jest dążenie do jak najlepszej jakości pracy , która daje ogromną satysfakcję i owocuje uśmiechniętymi buźkami naszych przedszkolaków oraz rodziców. W wolnym czasie uwielbiam aktywność ruchową w zależności od pory roku: taniec, łyżwy, rower, narty. Zawsze pasjonowało mnie malarstwo na płótnie.​Moje zainteresowania wykorzystuję w swojej pracy ale to właśnie praca z dziećmi jest największą pasją w moim życiu.

Pani Kasia

Przedszkole

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna w Poznaniu. Wybierając zawód pedagoga kierowałam się wewnętrzną potrzebą poznania i zbliżenia się do świata Dziecka. Okres dzieciństwa jest fundamentem w rozwoju człowieka. Nauczyciel wspierając w prawidłowy sposób rozwój Dziecka, może być świadkiem niezwykłych procesów i przemian, a także niejednokrotnie wpływać na nie.​Praca z dziećmi jest dla mnie źródłem niezwykłej energii, która przez lata pracy towarzyszy mi i pozwala cieszyć się każdym dniem spędzonym z nimi. Uśmiech Dziecka, a także jego sukcesy edukacyjne i wychowawcze są dla mnie zaszczytną nagrodą, dzięki którym swoją pracę odbieram jako pasję i spełnienie.​W swojej pracy staram się dostrzegać indywidualne potrzeby oraz predyspozycje każdego Dziecka. Jest dla mnie niezwykle ważne, aby każde Dziecko miało przestrzeń do wyrażanie samego siebie już od pierwszych lat życia. Jedną z metod pedagogicznych, które wywarły na mnie duży wpływ jako na pedagoga jest pedagogika Marii Montessorii i właśnie wspierając się tą metodą, poznaje Dzieci oraz sposób ich patrzenia na świat.​Czas wolny spędzam aktywnie z rodziną podróżując oraz uprawiając sporty. Od niedawna jestem również mamą wspaniałej dziewczynki, która w cudowny sposób prezentuje mi swoje dziecięce pragnienia, a także zaraża mnie swoim optymizmem i radością,

Pani Aurelia

Żłobek

Jest studentką studiów licencjackich na kierunku pedagogika wczesnoszkolna. Ukończyła kurs opiekunki dziecięcej. Doświadczenie w pracy z dzieckiem zdobywała pracując w czasie studiów jako opiekunka do dzieci.Jestem osobą ciepłą, pogodną i aktywną, uwielbiającą maluchy. Praca z dziećmi daje mi dużą radość i choć często wymaga wielkiego wysiłku, to daje poczucie spełnienia i bycia potrzebnym. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki oraz bardzo interesuje się sztuką. Moje zainteresowania pomagają mi w pracy z małym dzieckiem i dzięki nim wzbogacam swój warsztat pracy. W przyszłości planuję nadal rozwijać się zawodowo na dodatkowych kursach i szkoleniach, podnoszących moje kwalifikacje.

Pani Sandra

Przedszkole

Ukończyłam Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi zdobywałam jako niania i opiekun w muzycznym żłobku, skąd zaczerpnęłam miłość do muzyki, otwartość na zabawę śpiewem, i improwizację.​Interesuję się psychologią, fotografią, tworzę rękodzieło. Mam głowę pełno pomysłów, co wykorzystuje w pracy z dziećmi. Staram się być zawsze ciepła, uśmiechnięta, zaangażowana i godna zaufania. Poprzez swoją postawę chcę dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

Pani Alicja

Żłobek

Posiada 2.5 – letnie doświadczenie w pracy z dziećmi pracując jako opiekun dziecięcy w krakowskich żłobkach, jak również jako niania. Ukończyła szkolenie dla opiekunów w żłobku i klubie dziecięcym oraz kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. W swojej pracy z Maluszkami podchodzi indywidualnie do każdego z nich, by czuło się swobodnie i bezpiecznie. Wykorzystuje różne formy i metody pracy dostosowane do wieku i umiejętności dzieci pozwalające wyrażać siebie, między innymi: zajęcia rytmiczne, zajęcia plastyczne, zajęcia relaksacyjne, zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne, zajęcia umuzykalniające.​„ (…) Moim zadowoleniem z wykonywanej pracy jest uśmiech na twarzy Dziecka, kiedy widzę jak rosną, rozwijają się i osiągają swoje małe sukcesy pod moim okiem.”. Zainteresowania turystyka górska, ciekawa literatura, poznawanie nowych, interesujących miejsc i różnego rodzaju rękodzieła artystyczne.

Pani Aleksandra

Żłobek

Ukończyła studia magisterskie na Akademii Medycznej w Poznaniu, na kierunku pielęgniarstwo oraz kurs opiekuna w żłobku i klubie malucha. ” Kocham ludzi, świat, jestem pogodną i radosną osobą, dlatego praca z dziećmi jest moją pasją życiową. Prywatnie, kocham dzieci, lubię fotografować, poznawać świat i nowych ludzi poprzez podróże, oraz tworzyć niepowtarzalne ozdoby i przedmioty-rękodzieło. Jestem osobą o ogromnym poczuciu odpowiedzialności. Moja praca zawodowa trwa 24 godziny na dobę, gdyż po powrocie do domu, planuję kolejne działania pedagogiczne, analizuję miniony dzień i wyciągam wnioski do pracy na przyszłość. To podobno pasja…”

Pani Ola

Żłobek

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem plastycznym-specjalność nauczycielska. Obecnie jest na ostatnim roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczenie w pracy z dzieckiem zdobywała pracując w czasie studiów jako opiekunka do dzieci.​Jestem osobą ciepłą, pogodną i aktywną, uwielbiającą maluchy. Praca z dziećmi daje mi dużą radość i choć często wymaga wielkiego wysiłku, to daje poczucie spełnienia i bycia potrzebnym. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki oraz bardzo interesuje się sztuką. Moje zainteresowania pomagają mi w pracy z małym dzieckiem i dzięki nim wzbogacam swój warsztat pracy. W przyszłości planuję nadal rozwijać się zawodowo na dodatkowych kursach i szkoleniach, podnoszących moje kwalifikacje.

Pani Ola

Żłobek